Журналісти узнали про деталі армійської служби
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус планує запропонувати новий проєкт відновлення військового призову, який буде відрізнятися від моделі, що діяла до скасування обов’язкової служби 13 років тому. Як повідомляє Spiegel з посиланням на агентство dpa, головна ідея ініціативи Пісторіуса полягає в тому, що всі юнаки будуть проходити медичну комісію для визначення придатності до військової служби та заповнювати анкету, яка допоможе оцінити їх морально-психологічну готовність і зацікавленість. Після цього з них будуть обирати тих, хто буде призваний на службу.
За планами міністерства, щороку анкету заповнюватимуть приблизно 400 тисяч юнаків, з яких орієнтовно чверть висловить інтерес до служби, а близько 40 тисяч стануть кандидатами на призов. Передбачається, що служба триватиме від 7 місяців до року. На даний момент країна має ресурси та інфраструктуру для одночасного проходження служби 5-7 тисячами новобранців, але ці можливості планують розширювати.
Вранці у середу Пісторіус детально представить свою пропозицію на оборонному комітеті Бундестагу, а в другій половині дня виступить з пресконференцією з цього приводу. Нова версія проєкту відрізняється від попередніх повідомлень, згідно з якими Пісторіус під тиском однопартійців відмовлявся від відновлення обов’язкового призову. Більшість членів СДПН підтримують ідею добровільної служби з мотивацією у вигляді різних переваг для призовників.
Чому скасували призов у Німеччині?
Раніше у ЗМІ з’являлася інформація про три різні моделі відновлення призову, з яких найбільш “радикальна” передбачала обов’язкове анкетування та відбір призовників обох статей з можливістю альтернативної цивільної служби. Призов у Німеччині скасували у 2011 році, і відтоді структури, відповідальні за цей процес, практично зникли. Закон про призов дозволяє його поновлення на основі рішення Бундестагу у разі необхідності, але конкретних приготувань до цього не було.
Пісторіус рішуче підтримує повернення призову, щоб забезпечити достатню кількість військовослужбовців у Бундесвері, оскільки чисельність добровільних контрактників продовжує знижуватися. Міністр вважає, що модель призову без обов’язкових елементів не буде ефективною, і Німеччина повинна підтримувати свою боєздатність, щоб бути спроможною виконувати свої зобов’язання як союзник у НАТО.
Наша читацька рекомендація:
- Німецька компанія виграла суд проти Газпрому
- У Саксонії заборонили мусульманську асоціацію
- У Німеччині вбили 9-річну українку