Німеччина представила план відновлення призову
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запропонував нову модель добровільної військової служби. Ситуація вирішиласьу вигляді компромісу після суперечок в уряді щодо відновлення обов’язкового призову. Згідно з інформацією від “Європейської правди” та Reuters, Пісторіус заявив, що всі чоловіки, які досягли 18 років, будуть зобов’язані заповнити анкету для оцінки їхньої придатності до військової служби та зацікавленості в ній. Для жінок ця процедура буде необов’язковою.
Після анкетування буде відібрано групу для участі у зборах, і згодом найбільш придатні та мотивовані особи будуть направлені на шестимісячну базову службу. У разі бажання, цей термін можна буде продовжити до 17 місяців. Нова модель має на меті збільшити кількість молодих людей, які проходитимуть добровільну військову службу, до 15 тисяч осіб на рік, що на 5 тисяч більше, ніж раніше. Це дозволить збільшити резерви для швидкого нарощування чисельності війська у разі війни.
“Мета полягає в тому, щоб щорічно збільшувати цю кількість, підвищуючи потенціал,” — сказав Пісторіус, додавши, що уряд прагне досягти мети у 200 тисяч резервістів. Ця модель нагадує шведську, введену в 2018 році, яка надає військовій службі певну ексклюзивність. Невідомо, чи зобов’язуватиме Німеччина служити тих, хто не бажає, як це робить Швеція.
Що продукує Пісторіус?
Пісторіус зазначив, що уряд залишає за собою право вдаватися до обов’язкової служби, якщо не вдасться набрати достатню кількість добровольців. Міністр оборони пообіцяв перетворити Німеччину на націю, готову до війни, попередивши, що конфлікт між НАТО і Росією може статися через п’ять-вісім років.
“Ми повинні бути в змозі стримати будь-який напад,” — сказав він, назвавши помилкою призупинення обов’язкової військової служби в Німеччині у 2011 році. Міністерство оборони зосереджується на добровільній службі, але вона може містити деякі обов’язкові елементи, якщо це буде необхідно.
Які є в Німеччинні мобілізаційні ресурси?
Раніше повідомлялося, що країна має ресурси та інфраструктуру для одночасного проходження служби 5-7 тисячами новобранців, але планує розширювати ці можливості. Остання версія проєкту відрізняється від попередніх повідомлень. Там стверджували, що Пісторіус під тиском однопартійців відмовився від ідеї відновлення обов’язкового призову, оскільки більшість у СДПН канцлера Олафа Шольца виступає за виключно добровільну службу з різноманітними мотиваційними перевагами.
Раніше у ЗМІ згадувалося про три різні моделі відновлення призову, найбільш радикальна з яких передбачала обов’язкове анкетування та відбір певної кількості призовників з-поміж обох статей, з можливістю альтернативної цивільної служби.
Вам також буде цікаво:
- Німецька компанія виграла суд проти Газпрому
- Журналісти узнали про деталі армійської служби
- У Саксонії заборонили мусульманську асоціацію