Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році

0
7 місяців ago
5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році

5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році при народженні дитини.

У 2024 році при народженні дитини в Польщі батьки або законні опікуни можуть скористатися щонайменше п’ятьма видами фінансової підтримки. Крім того, українські мігранти в Польщі мають можливість дистанційно оформити виплати, пов’язані з народженням дитини, які передбачені українським законодавством.

Громадянам України в Польщі важливо пам’ятати, що при оформленні деяких програм фінансової підтримки враховується рівень доходів батьків та кількість дітей. Також це стосується ситуації, коли батьки або один із батьків офіційно працевлаштований в Україні.

Отже, які є 5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році:

1. Допомога під час вагітності та після народження в Польщі: Zasiłek Macierzyński

Zasiłek macierzyński – це одна з програм, яку можна оформити в Польщі ще до народження дитини.

Влітку 2024 року оформити zasiłek macierzyński після народження дитини в Польщі можуть:

  • українські мігранти з PESEL UKR та картами побиту;
  • власники статусу довгострокового резидента ЄС;
  • українці з польським громадянством.

Фінансові виплати в рамках цієї програми доступні за певних умов – це офіційне працевлаштування та сплата  внесків на медичне страхування на випадок хвороби під час роботи в Польщі.

5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році
5 програм фінансової допомоги в Польщі у 2024 році

2. Щомісячні виплати Kosiniakowe в Польщі

Kosiniakowe – це програма, яка розрахована на осіб, які офіційно не працевлаштовані в Польщі (або мають інший статус). А також тим, хто не може отримувати zasiłek macierzyński через певні обставини.

Допомогу можуть безробітні, студенти або ті, хто працює за договором підряду (umowa o dzieło). Право на отримання виплат kosiniakowe у Польщі надається насамперед матерям новонароджених. Для отримання цих виплат необхідно подати заяву протягом трьох місяців від дня народження. Якщо пізніше, то нарахування kosiniakowe в Польщі почнеться з місяця надходження заяви. Розмір щомісячних виплат kosiniakowe становить 1000 злотих.

Повна інформація стосовно виплат kosiniakowe у Польщі доступна на урядовому порталі.

3. Виплати Becikowe у 2024 році

Becikowe – одноразова допомога, яка створена для тих, хто народив або планує народжувати дитину в Польщі. Ці виплати можуть отримати лише окремі категорії мігрантів. Це мігрантки, які вимушено прибули до Польщі після початку війни в Україні та мають статус PESEL UKR. Та ті особи, які мають дозвіл на тимчасове проживання у Польщі у зв’язку з роботою (Blue Card) або документ, що дає право на проживання та роботу в державі.

Щоб отримати Becikowe, дохід на одну особу в сім’ї має бути не більше 1922 злотих. Крім того, виплата доступна лише за умови, що жінка перебувала під медичним наглядом у Польщі не пізніше ніж з 10-го тижня вагітності і до пологів. Розмір допомоги Becikowe становить 1000 злотих на дитину. Заяву можна подати протягом 12 місяців від дати народження дитини.

4. Допомога 800+ в Польщі

Незважаючи назбільшення розміру щомісячних виплат 800+ в Польщі, процедура подання заявок на новонароджених залишилася без змін.

Заяву на отримання виплат 800+ на новонароджених потрібно подати впродовж 3 місяців від дня народження дитини. Якщо її подати вчасно, батьки не втратять жодного злотого допомоги. Адже польський ZUS нараховуватиме виплати з місяця народження дитини. Якщо ж заявка буде подана після тримісячного терміну, нарахування почнеться лише з місяця отримання заявки.

5. Допомога Zasiłek Rodzinny у Республіці Польща

Малозабезпечені особи, які народили дитину в Польщі, можуть оформити додаткові виплати за програмою Zasiłek rodzinny(“Сімейна допомога”). Народження ще однієї дитини в родині з невисокими доходами може надати право на ці виплати і для інших дітей.

Українські мігранти можуть претендувати на сімейну допомогу (zasiłek rodzinny) у Польщі, якщо дохід становить не більше 674 злотих на одну особу в родині. Або не більше 764 злотих на одну особу в родині, що виховує дітей з інвалідністю.

При призначенні цих виплат враховуються лише доходи, отримані на території Польщі.

Сума виплат залежить від віку та статусу дитини:

  • 95 злотих/місяць – на дитину віком до 5 років,
  • 124 злотих/місяць – на дитину віком від 5 до 18 років,
  • 135 злотих/місяць – на дитину віком від 18 до 21 року, за умови продовження навчання,
  • 135 злотих/місяць – на дитину-інваліда віком від 18 до 24 років, за умови продовження навчання.

Також законодавство Польщі передбачає низку обмежень, які можуть позбавити права на отримання цього виду сімейних виплат.

Раніше повідомлялось:

Українці у Польщі витратили зароблені гроші https://uineu.org/2024/06/14/ukrayinczi-u-polshhi-vytratyly-zarobleni-groshi/

Безкоштовна психологічна підтримка українських дітей  https://uineu.org/2024/06/11/bezkoshtovna-psyhologichna-pidtrymka-ukrayinskyh-ditej/

Анулювання посвідки на проживання для українців https://uineu.org/2024/06/11/anulyuvannya-posvidky-na-prozhyvannya-dlya-ukrayincziv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *