Журналісти дізнались про німецький бюджет 2025
В уряді Німеччини планують досягти згоди щодо проєкту бюджету на 2025 рік наступного тижня після тривалих суперечок. Про це повідомляє Reuters, як пише “Європейська правда”, посилаючись на джерела в уряді. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр економіки Роберт Габек та міністр фінансів Крістіан Лінднер мають намір узгодити план бюджету на 2025 рік наступного тижня.

Лінднер пояснив причини затримки, через яку федеральний уряд поки що не зміг домовитися про бюджет на новий рік. “Ми інтенсивно працюємо над проєктом бюджету на 2025 рік, і в Берліні також існують певні публічні суперечки щодо правильного шляху розвитку нашої економічної системи”, – сказав він.
За його словами, існує суперечка між різними економічними підходами щодо майбутнього соціальної ринкової економіки Німеччини. Лінднер зазначив, що деякі економісти, натхненні американським законом про зниження інфляції, підтримують субсидії, тоді як інші вважають за краще дозволити людям на місцях самим ухвалювати економічні рішення.
“Збільшення державного боргу для фінансування додаткових субсидій поставило б під загрозу нашу культуру стабільності. Німеччина повинна й надалі залишатися якорем стабільності в Європі”, – вважає Лінднер.
Анналена Бербок нещодавно застерегла про можливий розпад німецької урядової коаліції
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок нещодавно застерегла про можливий розпад німецької урядової коаліції через суперечки щодо бюджету.
Найбільш проблемним питанням у бюджетних перемовинах є так зване “боргове гальмо”. Лідер “Вільних демократів” Крістіан Лінднер наполягає на необхідності дотримання цього інструмента і виступає проти додаткових запозичень, тоді як СДПН канцлера Шольца та “Зелені” Габека підтримують більш гнучкий підхід з можливістю тимчасового припинення дії цього механізму, як це було під час пандемії коронавірусу.
Співголова СДПН попередив, що Берліну, можливо, доведеться послабити боргові обмеження, щоб зберегти оборонні витрати на рівні, вищому за цільовий показник НАТО у 2% ВВП у найближчі роки.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус наголосив, що жорсткі обмеження на державні запозичення, передбачені законодавством ФРН, не повинні призводити до скорочення необхідних витрат на оборону.
Наша читацька рекомендація:
- Планується багатотисячний мітинг проти з’їзду ультраправих
- Підлітку дали 4 роки за планування теракту
- Шольц розкритикував міністра через китайську угоду