Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Польща просить ЄС покрити витрати на українців - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща просить ЄС покрити витрати на українців

0
9 місяців ago
Польща просить ЄС покрити витрати на українців

 Німеччина, Чехія та Польща просить ЄС покрити витрати на українців. Три країни запросили у Євросоюзу фінансову допомогу, яка дозволить покрити витрати на прийом українських біженців.

Німеччина, Чехія та Польща просить ЄС покрити витрати на українців. Лідери Німеччини, Польщі та Чехії звернулися до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн з проханням надати фінансову підтримку для прийому українських біженців. Про це повідомляє агенція Bloomberg, яка ознайомилася з листом. У листі зазначено, що понад половина українських біженців, що потрапили до Євросоюзу, проживають у Німеччині, Польщі та Чехії, що призводить до нерівних умов для держав-членів ЄС через різні національні обмеження.

«Понад 50% українських біженців, які в’їхали до Євросоюзу, проживають у Німеччині, Польщі та Чехії. Нерівні умови для держав-членів ЄС також очевидні через чисельність населення», – йдеться у листі.

Країни наголошують на нерівних фінансових викликах для держав-членів ЄС через різницю в чисельності населення. Трійка країн заявила, що така ситуація не відповідає спільним зусиллям з розподілу тягаря прийняття українських біженців і має серйозні наслідки для фінансової стійкості національних бюджетів. Також ЄС має компенсувати Чехії, Польщі та Німеччині витрати на проживання, професійну підготовку та мовні курси для українських біженців.

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії, більш ніж 18 мільйонів українців перетнули кордон Польщі. Приблизно мільйон з них залишилися в Польщі, де багато вже знайшли роботу.

У Німеччині після вторгнення Росії було прийнято понад мільйон українських біженців. На їхнє розміщення та інтеграцію німецький уряд витратив понад 20 мільярдів євро.

Чехія, за даними міністерства праці країни, офіційно прийняла 340 тисяч українських біженців. У першому кварталі року вони внесли майже вдвічі більше податків, ніж отримали соціальної допомоги. 72% працездатніх мігрантів зайняті, хоча багато з них працюють на менш кваліфікованих роботах, ніж в Україні.

“Для тих держав-членів, які особливо постраждали, необхідна додаткова і значна фінансова підтримка з поточних фондів багаторічної фінансової рамкової програми 2021-2027 років для адекватного покриття витрат на прийом, розміщення та забезпечення українських біженців”, – додають у листі Польща, Німеччина та Чехія.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що питання розподілу витрат між країнами-членами ЄС на прийом українських біженців є неоднозначним, і закликав ЄС компенсувати витрати на проживання, професійну підготовку та мовні курси.
Ще 27 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій підтримала виплати українським біженцям для повернення на Батьківщину після завершення війни. У документі наголошується, що країни Європи мають розпочати підготовку до повернення українців уже зараз.
Читайте також:

Можливий контроль кордону з Німеччиною – Семоняк https://uineu.org/2024/06/28/mozhlyvyj-kontrol-kordonu-z-nimechchynoyu-semonyak/

У Польщі створять спецпідрозділи для охорони кордону https://uineu.org/2024/06/28/u-polshhi-stvoryat-speczpidrozdily-dlya-ohorony-kordonu/

Польські правоохоронці посилюють перевірки транспорту https://uineu.org/2024/06/28/polski-pravoohoronczi-posylyuyut-perevirky-transportu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *