У Німеччині оштрафували капітана російського судна
Капітан російського вантажного судна Atlantic Navigator II, яке декілька тижнів утримувалося в порту німецького Ростока, змушений був заплатити штраф у розмірі 8 000 євро за порушення санкцій ЄС. Про це повідомляє Spiegel, як передає “Європейська правда”.

Судно Atlantic Navigator II, завантажене березовою фанерою та ураном з Росії, зайшло в док у Ростоку через пошкодження. Капітан був оштрафований за порушення санкцій ЄС. Прокуратура Ростока оголосила, що провадження проти капітана завершено. Штраф було передано правозахисній організації Human Rights Watch.
Прокуратура обрала одержувача платежу під час судового розгляду, визначивши, що організація повинна бути неприбутковою. Human Rights Watch eV зареєстрована в Німеччині. За даними прокуратури, капітан раніше не мав судимостей. 193-метровий вантажний корабель під прапором Маршаллових островів зробив незаплановану зупинку в Ростоку 4 березня через пошкодження гребного гвинта, спричинене рухом по льоду. Судно вийшло з Санкт-Петербурга і прямувало до Балтімора.
Канадська судноплавна компанія, яка керувала судном, пояснила зупинку в Ростоку тим, що пошкоджений гвинт становив “серйозний ризик для безпеки судна, екіпажу і вантажу на борту”. Однак після того, як митники оглянули товар, вони видали “наказ про затримання”. Кораблю не дозволили залишити порт через наявність на борту 251 контейнера березової фанери, яка підпадає під санкції ЄС. Ця фанера була призначена для щонайменше чотирьох різних американських компаній.
На борту також знаходився збагачений уран для атомних електростанцій, але він не підпадає під санкції ЄС. Atlantic Navigator II було дозволено покинути Росток лише 19 квітня. Нагадаємо, Рада ЄС 24 червня ухвалила 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, які вперше після повномасштабного вторгнення Росії в Україну передбачають санкції проти російського газу.
ЗМІ повідомляють, що уряд Угорщини погодився на 14-й пакет санкцій ЄС, що передбачає обмеження постачання російського скрапленого газу, в обмін на гарантії, що жодні поточні чи майбутні заходи не загрожуватимуть реалізації проєкту атомної електростанції “Пакш ІІ”.
Вам також буде цікаво:
- Працівники проти продажу автосалонів Mercedes
- Уряд Німеччини узгоджує бюджет на 2025 рік
- Працівники проти продажу автосалонів Mercedes