Як купити авто в Німеччині у приватної особи
![Як купити авто в Німеччині у приватної особи](https://uineu.org/wp-content/uploads/2024/07/yak-kupyty-avto-v-nimechchyni-u-pryvatnoyi-osoby2.png)
Як купити авто в Німеччині у приватної особи? Як грамотно купити авто в Німеччині: гайд із пошуку та нюансів придбання. Чи складно самостійно купити машину в Німеччині? Де шукати і дивитися автомобілі? Які податки на авто в Німеччині потрібно заплатити? Скільки коштує розмитнення авто з Німеччини.
У цій статті – відповіді на ці та інші важливі запитання.
Сайти продажу авто в Німеччині
Найбільші та найпопулярніші ресурси – це mobile.de і autoscout24.de:
На Mobile.de можна купити як легкові автомобілі, так і мотоцикли та вантажівки. Тут можна знайти і нові, і вживані авто. На цьому ресурсі публікуються оголошення і від компаній, і від приватних осіб. Сайт доступний російською, тож вам не обов’язково знадобляться знання німецької.
На Autoscout24.de ви також знайдете переклад багатьма європейськими мовами, включно з російською. У базі присутні оголошення і від приватних осіб, і від компаній. Тут також можна знайти як нові автомобілі, так і вживані.
Ось ще кілька ресурсів у Німеччині, де можна пошукати автомобілі:
- gebrauchtwagen.de
- pkw.de
- webauto.de
- auto24.de
- auto.de
Інші ресурси для пошуку автомобілів у Німеччині
Не забувайте, що в Німеччині знаходяться штаб-квартири і виробничі потужності багатьох популярних виробників авто. Крім “великої трійки”, куди входить Audi, Mercedes, BMW, тут ви знайдете автосалони Opel, Volkswagen, Porsche, а також виробників з інших країн, наприклад, Skoda, Ford, Toyota і так далі.
Крім автосалонів з новими моделями, великі виробники пропонують також вживані автомобілі свого бренду. Наприклад, так робить Volkswagen, Mercedes. За вживаними авто ви також можете попрямувати на авторинки. Наприклад, один із найбільших розташований в Ессені.
Також ви можете пошукати оголошення в спеціалізованих газетах, наприклад Autogazette. Крім оголошень, тут є багато корисної інформації, пов’язаної з автомобілями.
На що звернути увагу під час купівлі авто в Німеччині?
Незважаючи на те, що німці мають репутацію законослухняних і акуратних людей, навіть у Німеччині існує ймовірність зіткнутися з недобросовісним продавцем. Якщо ви купуєте вживане авто, рекомендується дотримуватися стандартної процедури перевірки: звірити документи і переконатися, що технічний стан автомобіля не містить неприємних сюрпризів.
Для перевірки історії автомобіля та документів дізнайтеся VIN-код авто та його реєстраційний номер. Це допоможе вам ознайомитися з його реєстраційною історією і переконатися, що документи на машину є справжніми.
У Німеччині немає офіційного сервісу, що здійснює перевірку авто за VIN-кодом, але ви можете отримати публічно доступні дані по машині на онлайн ресурсах або, якщо ви перебуваєте в Україні, в Електронному кабінеті водія на сайті МВС України.
Перевірте також технічний стан:
- стан кузова та ЛФП
- працездатність ходової частини авто (заодно уточніть, коли проводилася регламентна заміна частин)
- працездатність приладів освітлення
- номери стекол і дати їх виготовлення
- працездатність двигуна
- ступінь зносу салону має відповідати віку авто.
- Попросіть продавця надати вам сертифікат техогляду (TUV, Dekra, GTU, KUS), дані якого повинні відповідати фактичним даним авто, наприклад, пробіг, VIN і так далі.
Плюсом під час купівлі буде наявність сервісної книжки (німецькою вона називається Scheckheft), в яку вносяться всі регламентні роботи по автомобілю. Це дасть змогу переконатися, що авто обслуговувалося відповідно до рекомендацій виробника.
Чи може іноземець купити машину в Німеччині?
У Німеччині немає обмежень на купівлю авто іноземцями, але бажано заздалегідь уточнити всі необхідні для цього кроки, а також підготувати документи. Наприклад, для оформлення в деяких землях знадобиться підтвердження адреси реєстрації, тому важливо буде захопити з собою не тільки закордонний паспорт, а й внутрішній цивільний паспорт, де вказано адресу.
Одразу після купівлі машину потрібно зареєструвати, незалежно від того, чи плануєте ви їздити на ній у Німеччині, чи виїхати в іншу країну. Після реєстрації ви отримуєте реєстраційний номер і документи на машину, а також вам нараховується податок і страховка. Калькулятор розрахунку податку ви знайдете тут.¹
Реєстрація автомобіля проводиться в офісах KFZ-Zulassungsstelle, шукайте їх у відповідному регіоні, наприклад, у Берліні, Гамбурзі або Штутгарті. Бажано заздалегідь уточнити список необхідних документів і процедури, оскільки вони можуть відрізнятися залежно від того, в якій землі відбуватиметься реєстрація.
Ось основний список документів, який знадобиться для перереєстрації по всій країні:
- паспорт з адресою реєстрації
- малий техпаспорт
- повний техпаспорт
- страховка
- сертифікат техогляду авто²
Трохи відрізняється список документів під час реєстрації нового авто. Вам знадобляться:
- ID картка або паспорт з реєстрацією
- сертифікат реєстрації авто, якщо реєстрація проводилася виробником
- сертифікат відповідності
- підтвердження наявності страховки (у вигляді eVB коду)
- платіжну інформацію для сплати податку на авто.
Як перегнати машину з Німеччини в Україну?
Купівлю авто в Німеччині ви можете здійснити самостійно або за допомогою посередників. Безумовно, другий варіант заощадить вам зусилля і час, проте оплату послуг посередника необхідно буде додати до загальних витрат. Самостійно купити і пригнати машину з Німеччини не так просто, але можливо. Нижче кілька корисних порад для тих, хто вирішив купити авто в Німеччині своїми силами.
Не забудьте, що максимальна сума готівки, яку ви можете вивезти з України, не декларуючи – це 10 000 євро або еквівалент в іншій валюті. Якщо ви плануєте придбати авто дорожче, заздалегідь вирішіть це питання.
Процес купівлі та підготовки до експорту виглядатиме наступним чином:
1. Проведення купівлі. При цьому у вас на руках мають залишитися такі документи:
договір купівлі-продажу або інвойс-оферта
техпаспорт (великий і малий)
сертифікат техогляду
сертифікат відповідності
2. Реєстрація або перереєстрація авто в KFZ-Zulassungsstelle, там же ви оплачуєте і отримуєте тимчасові номери.
3. Митне оформлення та отримання експортної декларації (Ausfuhrbegleitdokument). Далі можна виїжджати з країни.
Перед перетином кордону з Україною вам потрібно подати попередню митну декларацію (можна зробити онлайн у Єдиному вікні) і заплатити митні збори на один із рахунків Митної служби. Після перетину кордону вам потрібно з’явитися в обраний митний пункт, подати додаткову декларацію і доплатити збори, якщо є необхідність.
Повернення ПДВ при ввезенні авто
Якщо ви купуєте авто у юридичної особи, під час вибору машини уточнюйте, чи вказав продавець ціну нетто або брутто. Брутто – це повна вартість, нетто – ціна за вирахуванням ПДВ. Якщо ви хочете пригнати машину в Україну і розмитнити, є можливість повернути цей податок, він становить 19%.
Але врахуйте, що повернення податку відбудеться тільки після перетину кордону ЄС, а на місці необхідно буде заплатити повну вартість.
Якщо ви обрали цей варіант, заздалегідь уточніть усі важливі нюанси, що стосуються документів і вимог, щоб оформити експортну декларацію без помилок. Для успішного оформлення повернення ПДВ юристи та експерти рекомендують звернути увагу на такі моменти:
- у договорі про купівлю-продаж краще вказувати окремо ціну нетто, окремо ПДВ
- домовтеся з продавцем про спосіб повернення заздалегідь, оскільки повернення здійснює саме він
- митну декларацію потрібно оформляти в країні купівлі і вона не є обов’язковим документом, тож окремо обговоріть її оформлення з продавцем
- митну декларацію необхідно відсканувати під час перетину кордону з ЄС
Які документи потрібні, щоб придбати машину в Німеччині?
Якщо ви купуєте машину самостійно, вам знадобиться паспорт. У разі, якщо ви користуєтеся послугами посередника для купівлі та ввезення авто в Україну, потрібна буде довіреність.
Під час купівлі в Німеччині ви отримаєте такі документи:
- договір купівлі-продажу (Kaufvertrag), якщо ви купуєте авто у приватної особи або інвойс (Rechnung) під час купівлі в салоні
- великий і малий техпаспорт
- сертифікат відповідності
- сертифікат техогляду
Після реєстрації ви отримуєте номери, купуєте страховку і оформляєте експортну декларацію, якщо плануєте виїжджати на машині за межі країни.
Вам також буде цікаво:
- Німеччина дозволила Маску розширити автозавод
- Німецька коаліція домовилася про бюджет
- Найпрестижнішому кінному виповнилося 100 років