Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі

0
2 тижні ago
Напруга на кордоні Польщі та Білорусі

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі: Варшава просить ЄС направити до них прикордонників

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі: через масовий потік мігрантів на кордоні між Польщею та Білоруссю, Варшава запрошує Грецію, Фінляндію та Німеччину направити свої прикордонні загони для підтримки патрулювання. За інформацією від Reuters Польща розглядає можливість співпраці з цими країнами у забезпеченні безпеки на кордоні, оскільки досвід їхніх правоохоронців і прикордонників може бути вельми корисним.

Польща сподівається залучити прикордонників і поліцію з Фінляндії, Німеччини та Греції для допомоги в патрулюванні її кордону з Білоруссю. Про це  заявив високопоставлений чиновник на тлі зростаючого занепокоєння міграційним тиском зі сходу до Європи. “Підготовка йде, і це країни, які мають великий досвід охорони кордону. Особливо, наприклад, досвід Греції може бути дуже корисним”, – сказав журналістам високопоставлений урядовець. Прикордонна охорона Фінляндії повідомила, що Польща не зверталася за допомогою в патрулюванні кордону з Білоруссю. Греція розширює огорожу на кордоні з Туреччиною, а Фінляндія прагне перекрити новий шлях мігрантів через Росію до Європи, розгорнувши більше прикордонних патрулів, дронів і електронних детекторів, а також побудувавши паркани.

Кордон між Польщею та Білоруссю став гарячою точкою. Оскільки західні чиновники звинувачують уряд у Мінську у використанні мігрантів, яких він привозить з-за меж Європи, як «гібридну війну».

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш попередив про можливість нападів на польських солдатів з боку мігрантів, які надходять з Білорусі. Відзначається, що Варшава планує порушити це питання на майбутньому саміті НАТО.

За інформацією від прикордонного агентства ЄС, протягом перших п’яти місяців 2024 року кількість людей, які намагалися потрапити до ЄС через східний кордон, зросла майже вдвічі.

Нагадаємо, що на польсько-білоруському кордоні зростає напруга через мігрантів, і тому Польща розглядає можливість закриття всіх пунктів пропуску. Зокрема, польські фермери використовують свинячий гній як бар’єр вздовж кордону з Білоруссю для захисту від мігрантів із мусульманських країн.

Раніше було повідомлено про намір Польщі затопити частину кордону з Білоруссю, при цьому польська влада планує витратити приблизно $375 млн на посилення захисту кордону.

Читайте також:

Польща запровадила контроль на кордоні з Білоруссю https://uineu.org/2024/07/05/polshha-zaprovadyla-kontrol-na-kordoni-z-bilorussyu/

Стан відносин між Польщею та Україною – інтер’ю https://uineu.org/2024/06/28/stan-vidnosyn-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu-intervyu/

Можливий контроль кордону з Німеччиною – Семоняк https://uineu.org/2024/06/28/mozhlyvyj-kontrol-kordonu-z-nimechchynoyu-semonyak/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *