Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німецькі пенсіонери випереджають світовий тренд

0
2 тижні ago
Німецькі пенсіонери випереджають світовий трендНімецькі пенсіонери випереджають світовий тренд

Німецькі пенсіонери випереджають світовий тренд

Німецькі пенсіонери випередили світовий тренд. Білі шкарпетки знову модно носити так, щоб їх було видно, пише DW. Довгий час вважалося, що за цим елементом костюма в натовпі туристів можна точно визначити німецьких пенсіонерів.

Німецькі пенсіонери випереджають світовий тренд
Німецькі пенсіонери випереджають світовий тренд

Тривалий час серед стилістів це вважалося вкрай поганим тоном: білі шкарпетки з сандалями чи іншим взуттям. Почасти цей елемент одягу став розпізнавальним знаком туристів із Німеччини – особливо літніх. Але часи змінюються! І зараз носити шкарпетки – модний тренд, стверджують журналісти інформаційного агентства dpa. Причому в моді не коротенькі, що потопають у кросівках, а найпомітніші шкарпетки.

Вищий пілотаж – підтягнути їх так, щоб, коли носиш з укороченими штанами або шортами, шкарпетки було видно повністю. Тренд цей нікуди не дівався, просто в нього була погана репутація.

Білі шкарпетки носять Біллі Айліш і Пол Мескал

Білі шкарпетки носять і американська поп-зірка Біллі Айліш, і ірландський актор Пол Мескал. Останній нещодавно з’явився в шкарпетках з лоферами на модний показ у Мілані. Думки критиків розійшлися: одні написали, що Пол забув удома штани, інші – що новий тренд крутий і демократичний.

“Повернення видимих шкарпеток – противага минулому тренду, коли модним було показувати щиколотки, носити підслідники або взагалі відмовлятися від шкарпеток, – зазначає редактор відділу моди німецького галузевого журналу TextilWirtschaft Себастьян Шварц (Sebastian Schwarz). – При цьому босий тренд часто був незручним для ніг”.

То як же краще: зі шкарпетками чи без? Експерт каже, що однозначної відповіді на це питання немає і не буде: “Залежить від людини і від того, у що вона вдягнена. Від того, які на ній штани і яке взуття”.

Білі шкарпетки в історії моди

Німецький історик моди Юлія Бурде (Julia Burde) пояснює: “Чоловік у сандалях і білих шкарпетках – це образ, який дуже багато критикують. Причому критика спрямована не стільки проти білизни, скільки проти самих шкарпеток. Носіння шкарпеток у сандалях не відповідає первісному призначенню ні шкарпеток, ні сандалій”.

Одягати білі шкарпетки, коли займаєшся спортом, стало модним у XIX столітті – серед британців і американців, розповідає Бурде. Історично білий колір одягу асоціюється в нас із чистотою та особистою гігієною, бо раніше білу білизну кип’ятили.

У 1940-х білі шкарпетки стали неодмінним атрибутом підліткової та студентської моди в США. Білі шкарпетки з лоферами або сліпонами – елемент шкільної форми обох статей, а також уніформи в елітних американських університетах. Крім того, білі шкарпетки завжди продовжували зберігати за собою свій спортивний функціонал.

З часом, зазначає Юлія Бурде, повсякденний одяг злився зі спортивним. І білі шкарпетки стали звичайним елементом неформального та комфортного стилю. Але сьогодні, схоже, вони стають чимось особливим.

Вам також буде цікаво дізнатись:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *