Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща допоможе Україні з електроенергією взимку

0
2 тижні ago
Польща допоможе Україні з електроенергією взимку

Польща допоможе Україні з електроенергією взимку за умови, що це буде здійснено за європейські кошти і без створення додаткових викидів від спалювання вугілля на теплових електростанціях.

Польща активно шукає “креативні” рішення, які дозволять Україні витримати важку зиму. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про це під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у понеділок, 8 липня. Він підкреслив, що енергетичне питання має вирішальне значення і Польща активно працює над можливими варіантами допомоги.

Прем’єр-міністр зауважив, що енергетична інфраструктура України знаходиться під загрозою російських атак “з очевидних причин”, оскільки, як відомо, “мета Путіна” добре відома.

Дональд Туск пояснив, що Польща працює над можливістю використання власного вугілля без плати за викиди, щоб поставляти електроенергію зі своїх електростанцій до України через наявний енергоміст за європейські кошти.

“Ми в даний час працюємо над можливістю спалювання польського вугілля, якого в нас досить, без оплати за його викиди. Електроенергію, що виробляється на польських електростанціях з польського вугілля за європейські кошти, ми можемо направити до України через наявний енергоміст”, – зазначив Туск.

Польща допоможе Україні з електроенергією взимку

Він підкреслив, що ця ініціатива не вирішить повністю проблеми з енергетикою України через фізичні обмеження в постачанні електроенергії. Але “принаймні частково зможе допомогти Україні пережити важку зиму”. Туск також закликав європейських партнерів шукати новаторські рішення для підтримки української енергетики.

За останнім звітом, у червні 2024 року Україна імпортувала 858,3 тис. МВт-год електроенергії, що становить збільшення на 91% порівняно з попереднім місяцем і є найбільшим місячним обсягом за останні 10 років.

Туск визнав, що це заходи не вирішать проблему забезпечення України електрикою повністю, але можуть хоча б частково допомогти країні пережити надважку зиму.

Голова польського уряду закликав всіх партнерів до пошуку новаторських рішень для підтримки енергетичної системи України.

Нагадаємо, генеральний директор компанії Yasno, Сергій Коваленко, прогнозує, що при базовому сценарії відключення світла взимку триватиме до 12 годин на добу.

Читайте також:

Українські спортивні клуби в Польщі https://uineu.org/2024/07/03/ukrayinski-sportyvni-kluby-v-polshhi/

Пасажири з UrbanCard зможуть безкоштовно подорожувати потягом https://uineu.org/2024/07/03/pasazhyry-z-urbancard-zmozhut-bezkoshtovno-podorozhuvaty-potyagom/

У ЄС зменшено обсяги товарів з Росії https://uineu.org/2024/07/03/u-yes-zmensheno-obsyagy-tovariv-z-rosiyi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *