Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки німці витрачають на дитячі дні народження

0
2 тижні ago
Скільки німці витрачають на дитячі дні народженняСкільки німці витрачають на дитячі дні народження

Скільки німці витрачають на дитячі дні народження?

Скільки німці витрачають на дитячі дні народження? Вимоги до дитячих свят зросли. І винні в цьому не лише соцмережі, а й самі батьки. Нерідко вони користуються навіть послугами івент-агентств. Але психологи та педагоги закликають до стриманості, повідомляє DW.

Скільки німці витрачають на дитячі дні народження
Скільки німці витрачають на дитячі дні народження

Саморобні тортики чи піца вдома, похід у МакДональдс, традиційні ігри в піжмурки чи “биття по каструлі” (Topfschlagen) – сьогодні святкування дня народження дитини цим більше не обмежується. Вимоги до дитячих свят зросли. Винні в цьому почасти самі батьки – в їхньому прагненні влаштувати щось особливе і незабутнє, а в ідеалі – перевершити інших.

“На футбольну вечірку сина ми витратили близько 250 євро. Бронювали зал, замовляли їжу, приносили свої напої, солодощі, готували подаруночки гостям. Донька торік святкувала вдома. Їй виповнилося чотири рочки, приходили чотири подружки, їжа та подарунки дітям обійшлися десь у 60 євро”, – розповідає DW Ірина, мама двох дітей із Бонна. Діти висловлюють свої побажання – і сума витрат на дні народження зростає в міру дорослішання дитини, додає вона.

День народження дитини за допомогою івент-агентств

Попереднього року шестиріччя сина сім’я відзначала в тематичному розважальному парку Piratenland. Піратські вечірки, батутні центри, дні народження в басейні, дитячі кулінарні курси – у Німеччині батьки нерідко готові викладати щонайменше тризначні суми, щоб потішити своє чадо і здивувати гостей. Деякі з них навіть звертаються по допомогу до івент-агентств.

Катання на поні, виступ фокусника, аквагрим, декорація і торт в одному стилі – Даніела Шрек (Daniela Schreck) з мюнхенської фірми Tollkids допомагає втілювати найнезвичайніші ідеї. Tollkids – одне з безлічі німецьких івент-агентств, які слідом за парками розваг, фермерськими господарствами та залами для скелелазіння відкрили для себе нішу дитячих свят і пропонують перетворити день народження дитини на незабутню виставу. “Ті, хто до нас звертається, витрачають у середньому 1700 євро”, – каже підприємиця в інтерв’ю інформаційному агентству dpa. Серед її клієнтів – лікарі, власники бізнесу, актори. Це люди з хорошою зарплатою і щільним робочим графіком. Даніела Шрек влаштовує на місяць по п’ять вечірок, їй уже доводилося організовувати дитяче свято з п’ятизначним бюджетом. “Для багатьох батьків тепер це ще й питання статусу, престижу”, – підкреслює Даніела Шрек.

Дитячий день народження як дзеркало суспільства

Ірина з Бонна зізнається, що зараз, з досвідом, тиску і змагальності вже немає. “А в перші роки, коли діти стали ходити на інші дні народження, хотілося відсвяткувати таким чином, щоб у дітей залишилося багато вражень, і я думала, як зробити так, щоб усім було добре”, – зізнається жінка. Але й зараз вона для зручності запам’ятовує ідеї та місця, де святкують інші.

Габріеле Дафт (Gabriele Dafft), яка досліджує культуру буднів у боннському Інституті етнології та історії Рейнського регіону, називає дитячі дні народження дзеркалом соціуму. Неповторність таких свят є вираженням індивідуальності, яка так цінується в сучасному німецькому суспільстві, зазначає експерт у виданні WirtschaftsWoche. Велику роль відіграють і соцмережі. Пости в Instagram з фото яскравих дитячих вечірок піднімають планку – і ще більше тиснуть на батьків: ніхто не хоче, щоб свято його дитини негативно порівнювали з іншими днями народження.

Психологиня Біргіт Лангебартельс (Birgit Langebartels) із Кельна пояснює, як вона висловлюється, “драматизацію” дитячих вечірок із прагненням батьків максимально контролювати розвиток дитини та робити все ідеально. Це призводить лише до більшої невпевненості в собі та постійного пошуку чогось, що допоможе перевершити самих себе, що, за спостереженням психолога, особливо проявляється в організації дня народження дитини. Проблема виникає, коли все розвивається по спіралі і створюється замкнене коло, де нові враження постійно мають бути сильнішими за попередні, підкреслює Біргіт Лангебартельс у виданні WirtschaftsWoche.

Час разом – найкращий подарунок дитині

Професор педагогіки з університету в Рідлінгені Рюдігер Вільд (Rüdiger Wild) сприймає такий тренд скептично. “Любов і повага не виражаються в ціні”, – каже він в інтерв’ю dpa. Він закликає батьків ставитися до цієї теми спокійніше. Звісно, дитячий день народження має запам’ятатися, але багато чого можна організувати й самим. І сучасним дітям можна принести задоволення пошуком скарбів на свіжому повітрі або спільними виробами, упевнений учений і батько двох дітей. Ба більше, якщо батьки самі проявляють креативність і витрачають власний час на організацію найголовнішого свята в житті дитини, це сприяє тіснішим і довірливим стосункам у родині.

Рюдігер Вільд також рекомендує дотримуватися міри у виборі подарунків: той, кого запросили на день народження, не повинен витрачати на подарунок понад 10-20 євро. За інформацією порталу Statista, 2018 року трохи більше третини німців витрачали на дитячий день народження близько 100 євро, 17 відсотків – понад сотню євро, ще третина – близько 50 євро.

Свіжіших статистичних даних немає, але, за щоденними спостереженнями Лізи Фішер (Lisa Fischer), заступника директора магазину іграшок 1000schön у Штутгарті, у середньому діти купують подарунки для інших дітей на суму від восьми до 15 євро. На подарунки для власних чад батьки витрачають близько сотні євро. У тренді екологічні та розвиваючі іграшки, наприклад, головоломки і матеріал для виробів. До речі, згідно з дослідженнями, спільне проведення часу багатьом важливіше за матеріальні подарунки. Для старших дітей часом краще влаштувати пікнік на галявині, ніж подарувати новий смартфон.

Вас також зацікавить:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *