Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Створення Українського легіону в Польщі

0
2 тижні ago
Створення Українського легіону в Польщі

Після останніх подій в Україні передбачається створення Українського легіону в Польщі – підрозділу, у якому зможуть пройти вишкіл на території Польщі громадяни України у Європі, щоб стати до лав Сил оборони України.

У Польщі буде створено спеціальний легіон для навчання українців у Європейському Союзі, які бажають захищати Україну.

Згідно з новинами від 8 липня 2024 року угода між Україною і Польщею передбачає створення Українського легіону – одиниці, де громадяни України в Європі зможуть отримати військову підготовку на території Польщі для служби в Збройних силах України.

Президент України Володимир Зеленський оголосив про це під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Варшаві. Зеленський зазначив, що угода містить положення про створення і підготовку на території Польщі нового добровольчого військового підрозділу – Українського легіону.

“Ми маємо дуже позитивний досвід співпраці польсько-українсько-литовської бригади. На цій основі надамо можливість громадянам України, які зараз перебувають у Польщі, Литві та інших країнах ЄС, добровільно приєднатися до оборони України. Український легіон буде тренуватись у Польщі і матиме необхідне обладнання за рахунок партнерів. Кожен українець, який вирішить приєднатися до легіону, зможе укласти контракт із ЗСУ,” – повідомив президент.

Угода з Польщею включає розробку механізмів збиття російських ракет і дронів, що направляються до території Польщі.

Після підписання угоди про співпрацю в галузі безпеки, Зеленський висловив подяку Польщі за включення спеціальних умов, зазначених у документі.

“В рамках безпекової угоди передбачено розробку механізму для збиття в повітряному просторі України ракет і дронів, що можуть бути направлені в сторону Польщі”, – зазначив президент.

“Я впевнений, що наші військові відомства працюватимуть разом, щоб якнайшвидше реалізувати цей аспект нашої угоди”, – додав Зеленський.

Під час пресконференції Туск також наголосив, що ніхто не має права вирішувати питання мирного врегулювання з Росією без участі України. А також проводити перемовини про європейську політику без згоди ЄС. Він підкреслив, що “ніхто не має права вирішувати питання майбутнього миру і його форми від імені України без її участі”.”Також ніхто не має права представляти інтереси Польщі чи Європейського Союзу без повного згоди з Україною у випадках, коли мова йде про розмови з Москвою”, – додав Туск, очевидно, маючи на увазі візити Віктора Орбана до Росії та Китаю, під час яких той організував так звану “мирну місію” стосовно України від імені головуючої в Раді ЄС Угорщини.

Читайте також:

https://uineu.org/2024/07/09/konfuz-na-polskomu-telebachenni-aneksiya-rf/

Напруга на кордоні Польщі та Білорусі https://uineu.org/2024/07/09/napruga-na-kordoni-polshhi-ta-bilorusi/

Зростання вакансій для українців у Польщі  https://uineu.org/2024/07/09/zrostannya-vakansij-dlya-ukrayincziv-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *