Заборона української мови на берлінській акції
8 липня в Берліні біля російського посольства відбулася акція протесту у зв’язку з ракетною атакою. Поліція заборонила учасникам виступати українською мовою. Українська ініціатива “Віче Берлін”, яка організувала акцію, заявилиа про це на своїй сторінці в X (Twitter).
Акцію зібрали ввечері в понеділок після ранкових обстрілів російською армією українських міст, під час яких загинули десятки людей, а понад сотня, включаючи дітей-пацієнтів лікарні “Охматдит”, отримали поранення.
Поліція заборонила виступи українською мовою на акції. Активісти висловили своє обурення цією забороною, підкреслюючи, що вони зібралися, щоб привернути увагу до російського терористичного удару по дитячій лікарні в Києві і горювати разом.
Експерт Сергій Сумлєнний зазначив, що організаторів акції оштрафували через те, що деякі промовці все ж говорили українською. На сторінці ініціативи уточнили, що ще не отримали штраф, але чекають на письмову відповідь від поліції. Вони не розуміють, чому їхня мова заборонена в той час, коли Росія веде війну проти української ідентичності та мови.
Поліція Берліна пояснила свою позицію тим, що вони повинні запобігти незаконним закликам на заходах, і не мали змоги знайти перекладача. Організатори заздалегідь домовилися, що промови будуть німецькою та англійською, бо не було можливості забезпечити переклад українською мовою. Однак деякі виступи українською дозволили для забезпечення мирного ходу подій.
Німецька громадськість висловила сумнів у виправданості таких обмежень. Вони дивуються, чому не знайшли хоча б одного перекладача і вважають, що заборона на використання української мови недоречна.
Юридичний експерт Патрік Гайнеманн вважає, що рішення поліції суперечить закону, оскільки свобода зібрань включає свободу вибору мови. Поліція повинна довести, що українською мовою передають щось заборонене.
Ракетний удар 8 липня, що призвів до загибелі понад 40 цивільних, засудили західні посадовці та дипломати. США та Євросоюз закликали розслідувати цей удар, що має ознаки воєнного злочину. 9 липня посольства в Києві приспустили прапори в пам’ять про загиблих.
Раніше ми писали:
- Розвиток економіки Німеччини у 2024 році
- Шольца критикує опозиція щодо бюджету
- У Берліні поліція зупинила марш вболівальників