Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зростання вакансій для українців у Польщі

0
2 тижні ago
Зростання вакансій для українців у Польщі

Зростання вакансій для українців у Польщі – держава залежить від іноземних працівників. Їхня роль на польському ринку праці постійно зростає.

У майбутньому попит на іноземних працівників у Польщі буде зростати через зменшення чисельності місцевих робітників. Це змушує компанії акцентувати увагу на спрощенні процедур найму і зменшенні часу на оформлення документів, щоб залучати співробітників із третіх країн. Тому зараз спостерігається зростання вакансій для українців у Польщі.

Польща стикається з серйозними демографічними викликами, такими як старіння населення і низький рівень народжуваності, що призводить до дефіциту робочої сили, особливо у будівництві, сільському господарстві, логістиці та сфері послуг. Поляки активно працюють над створенням сприятливих умов для залучення іноземних працівників, спрощуючи процедури отримання дозволів на роботу та проживання. Крім того, уряд підтримує бізнес, який наймає іноземців, надаючи різні пільги та гранти.

Зростає кількість освітніх програм та курсів для іноземців, що сприяє їх адаптації до польського ринку праці та підвищенню кваліфікації. Це сприяє не лише залученню іноземних працівників, а й підвищенню економічного розвитку та поліпшенню умов проживання працівників на ринку праці.

Зростання вакансій для українців у Польщі

Українські працівники, що прибувають до Польщі, знаходять не лише роботу, але й можливості для професійного зростання та покращення свого життя.

За даними порталу etransport.pl, кількість іноземних працівників, зареєстрованих у Системі соціального страхування (ZUS), значно зросла за останні десять років. Особливо швидко збільшується кількість громадян з країн, що не є членами Євросоюзу. Зокрема українців, білорусів, а також представників із Кавказу, Південно-Східної Азії, Африки та Південної Америки.

Кароліна Шлешинська, віце-президентка правління Gremi Personal, підкреслює важливу роль іноземних працівників на польських підприємствах. За її словами, кількість іноземців серед працездатних зросла з менше ніж 1% до 6,5% цього року, що свідчить про значний внесок цієї категорії працівників у економіку країни.

“На жаль, зайнятість іноземців сьогодні є складною і пов’язаною з численними труднощами. Це стосується різних формальностей, таких як необхідність отримання різних дозволів на працевлаштування, що займають значний час на оформлення. Це також включає процеси набору персоналу, очікування на прибуття та, у деяких випадках, отримання необхідних віз. Для ефективного утримання іноземних співробітників нам потрібні зрозумілі та передбачувані юридичні процедури, оскільки різні органи влади можуть по-різному інтерпретувати ці правила”, зауважує Кароліна.

Зростання вакансій для українців у Польщі

Процедура найму іноземного працівника в Польщі включає кілька варіантів.

Роботодавець, який планує прийняти на роботу іноземця з країни поза Європейським Союзом, Європейською економічною зоною або Швейцарією, повинен отримати для нього дозвіл на роботу або сезонну роботу. Альтернативно, іноземець може подати заяву на одноманітний дозвіл на тимчасове проживання та роботу. Якщо планується робота в Польщі тривалістю понад три місяці, іноземець може звільнитися від необхідності окремого оформлення візи.

У випадку короткострокової роботи, іноземець повинен мати відповідні документи на проживання (наприклад, візу або дозвіл на проживання), що дозволяють йому займатися працею. Робота може бути виконана лише на умовах, зазначених у його дозволі на роботу. У виняткових випадках іноземцю може доручатися робота іншого характеру або на іншій посаді на термін не більше 30 днів у календарному році, при умові письмового повідомлення воєводі, який видав дозвіл на роботу, не пізніше ніж за сім днів до початку роботи.

Процедура працевлаштування іноземців у Польщі залежить від їх країни походження. Громадяни України, Молдови, Грузії та Вірменії мають можливість скористатись спрощеною процедурою, за якої роботодавець подає заяву до служби праці про доручення роботи іноземцю. В окремих випадках може знадобитись тест ринку праці для перевірки наявності безробітних або кандидатів, які можуть замінити іноземного працівника.

Проблеми з отриманням віз стають значною перепоною, де процес повинен бути чітким і прозорим. Якщо компанія знаходить спеціаліста з відповідними кваліфікаціями, не повинно виникати формальних або технічних перешкод для отримання візи. Тривале очікування на різні документи значно утруднює ділову діяльність, тому важливо встановлювати чіткі терміни на їхнє оформлення.

 Читайте також:

Полякам загрожує бідність? – дані статистики  https://uineu.org/2024/07/05/polyakam-zagrozhuye-bidnist-dani-statystyky/

Робота в Польщі для українців https://uineu.org/2024/07/05/robota-v-polshhi-dlya-ukrayincziv/

Податки у Польщі: що потрібно знати українцям https://uineu.org/2024/07/03/podatky-u-polshhi-shho-potribno-znaty-ukrayinczyam/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *