Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Введення мит ЄС на українські яйця

0
2 тижні ago
Введення мит ЄС на українські яйця

Сусід залишився задоволений. Введення мит ЄС на українські яйця стало вигідним для поляків. Було прийнято рішення Європейської комісії застосувати механізм «екстреного гальмування», запровадивши мита на українські яйця. Це одразу дало результат.

Павло Подставка, глава польської федерації птахівників і виробників яєць, повідомив PAP, що відновлення мит на українські яйця стало корисним для польських фермерів.

«Довгий час ми спостерігали стагнацію закупівельних цін на яйця через низькі ціни від конкурентів з України. Наші птахівники змушені були продавати продукцію майже за собівартістю. Пройшло лише кілька десятків годин і вже видно відновлення попиту, що свідчить про нормалізацію ринку», — зазначив Подставка.

Павло Лютий, представник компанії Fermy Woźniak — найбільшого виробника яєць у Польщі та одного з найбільших у світі, зауважив: «Запровадження мит на імпорт яєць з України до Європейського Союзу приносить перші позитивні результати для польських виробників та експортерів. Ми спостерігаємо зростання інтересу з боку контрагентів з ЄС та третіх країн до закупівлі яєць з Польщі».

Він додав, що на ринку яєць перемагає той, хто пропонує нижчі ціни, і конкурувати з Україною польським виробникам важко.

Раніше повідомлялося, що з 2 липня Європейський Союз відновив мита на яйця і цукор з України через перевищення квот.

Мита діятимуть до 5 червня 2025 року. Чинний регламент безмитної торгівлі для України включає механізм «екстреного гальмування» для окремих продуктів, зокрема яєць та цукру.

Цей механізм спрацьовує автоматично, якщо обсяг імпорту досягає середньорічного рівня, зареєстрованого між 1 липня 2021 року та 31 грудня 2023 року. Для яєць цей обсяг становить 23 188,96 тонни, для цукру — 262 652,68 тонни.

Після досягнення цього обсягу Єврокомісія протягом 14 днів встановлює тарифну квоту відповідно до угоди про вільну торгівлю. Оскільки імпорт з початку 2024 року вже перевищив ці обсяги, до кінця 2024 року встановлюються мита режиму найбільшого сприяння (MFN).

Безмитна квота знову буде доступна з 1 січня по 5 червня 2025 року: для яєць — на рівні 9 662,07 тонни, для цукру — 109 438,62 тонни.

Також повідомлялося, що 14 березня 2024 року Європарламент погодився продовжити безмитний режим для України ще на рік, але зі змінами. Було визначено список «чутливих» продуктів з України, які можуть обкладатися митом за певних умов.

У травні 2022 року ЄС скасував мита і квоти на український експорт на рік, а потім продовжив безмитну торгівлю до середини 2024 року.

З 5 червня запрацювали оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, які діятимуть протягом року. Для деяких агропродуктів встановлено квоти, базуючись на середньому показнику врожаю за другу половину 2021 року та 2022−2023 роки. Це стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м’яса птиці, кукурудзи, крупи та меду.

Квота на експорт цукру в ЄС, яка становила 262 тис. тонн, вже вичерпана. З 19 червня Європейський Союз повернув мита в режимі найбільшого сприяння на овес з України через перевищення встановленої квоти — 4 тис. тонн.

Польща пропонує ЄС активувати «аварійне гальмо» для захисту власних фермерів від конкуренції з українською агропродукцією.

Читайте також:

 Польща дозволила Україні бити польською зброєю по Росії

https://uineu.org/2024/06/03/polshha-dozvolyla-ukrayini-byty-polskoyu-zbroyeyu-po-rosiyi/

Українець намагався перевезти 82 тис. євро через кордон

https://uineu.org/2024/06/03/ukrayinecz-namagavsya-perevezty-82-tys-yevro-cherez-kordon/

Дуда ветував визнання сілезької мови регіональною у Польщі https://uineu.org/2024/06/03/duda-vetuvav-vyznannya-silezkoyi-movy-regionalnoyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *