Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як економити електроенергію в Німеччині

0
2 тижні ago
Як економити електроенергію в НімеччиніЯк економити електроенергію в Німеччині

Як економити електроенергію в Німеччині

Як економити на рахунках за електрику в Німеччині? Змінюємо тариф.

Споживачі можуть заощадити тризначну суму на оплаті електроенергії. За підрахунками, наведеними на порталі порівняння цін Verivox, німецькі домогосподарства щорічно переплачують за електроенергію мільярди євро. Чи не час змінити тариф? Змінити ситуацію легко пише aussiedlerbote.de

Як економити електроенергію в Німеччині
Як економити електроенергію в Німеччині

Як економити на рахунках за електрику в Німеччині. Змінюємо тарифЯк можна економити на рахунках за електрику в Німеччині? Відповідь проста. Заощадити сотні євро іноді можна просто перевіривши свій поточний тариф онлайн і переключившись на дешевший. Іноді протягом кількох хвилин.

За розрахунками Hamburger Abendblatt, сім’я з трьох осіб, яка споживає 4 000 кВт/год, заощадить у середньому 786 євро, якщо раціонально розпорядиться платежем.

Електроенергія для побутових потреб у Німеччині купується за різними тарифами (Stromtarifs). Місцеві енергетичні компанії пропонують різні ціни на електроенергію залежно від контрактів із клієнтами. Середня різниця між тарифами на базове постачання і найдешевшими місцевими тарифами на електроенергію становить наразі 20 центів за кіловат-годину (кВт-год).

Що таке базове електропостачання?

Виявилося, що німці щорічно переплачують близько 5,5 мільярда євро. Майже чверть домогосподарств у Німеччині купують електроенергію у місцевого постачальника за найдорожчою тарифною групою. Це базове постачання, або Grundversorgung, це приблизно десять мільйонів домогосподарств. Ті, що споживають електроенергію за базовими тарифами. Вони не дбають ні про зміну постачальника електроенергії, ні про дешевший тариф від поточного постачальника.

Базовий тариф на електроенергію виглядає як тариф за замовчуванням. Наприклад, коли новий будинок під’єднують до енергомережі, електроенергія в ньому постачатиметься за базовим тарифом, якщо власник не вибере інший тариф.

Базове постачання покликане забезпечити доступ до електрики всім охочим, навіть якщо вони не шукали постачальника електроенергії самостійно, а в короткостроковій перспективі він також може бути вигідний, оскільки його можна скасувати в будь-який момент. А інші тарифи зазвичай передбачають більш тривалі контракти. Але базове постачання порівняно дороге. Однак світло клином не зійшлося на цьому варіанті. І у споживачів є вибір тарифів на електроенергію. За даними Verivox, наразі базове електропостачання коштувало навесні цього року в середньому 44,36 цента за кіловат-годину (кВт-год), тоді як найдешевші тарифи в середньому становлять 24,7 цента за кВт-год по всій Німеччині. Ці ціни варіюються від постачальника до постачальника і від регіону до регіону.

Скільки можна заощадити?

Зазначених тарифах ви можете розраховувати заощадити близько 44 відсотків на оплаті електроенергії, якщо перейдете з базового постачання на найдешевший варіант з гарантованою ціною. Це значна економія, враховуючи, що щорічні витрати на електроенергію в німецьких сім’ях регулярно сягають кількох тисяч євро. Загалом, вибір інших тарифних опцій часто супроводжується додатковими платежами. Але овчинка варта вичинки. У багатьох випадках розгляд різних варіантів тарифів на електроенергію може заощадити гроші.Зміна контракту на електроенергію в НімеччиніЗміна тарифу це не обов’язково зміна постачальника електроенергії. Наприклад, якщо ви отримуєте електроенергію за базовими тарифами від компанії ім’ярек, ви можете перейти на інший тариф, зберігши свої стосунки з цією компанією. Але ви також можете розглянути можливість зміни постачальника. У цьому випадку вам стане в пригоді портал порівняння, наприклад, Check24. Так можна отримати уявлення про те, які компанії пропонують найкращі тарифи.

Новий постачальник електроенергії бере на себе те, що пов’язано з припиненням обслуговування з боку попереднього постачальника. І технічні зміни теж не потрібні. Безперебійне електропостачання гарантується законом. Ціна за кіловат-годину фіксується на період від одного до 12 місяців, що вказується в договорі як гарантія (Preisgarantie). В іншому разі вартість варіюється залежно від закупівельних цін постачальника. Після закінчення терміну гарантії клієнт отримує повідомлення про нову вартість. Якщо ціна збільшується, клієнт має право розірвати договір, надіславши Kündigung.

Перед тим як відмовитися від послуг поточного постачальника через підвищення цін, варто скористатися сервісом для перевірки інформації. Заповніть анкету, завантажте скан рахунку або попереднього договору. Це допоможе визначити ваш номер клієнта у попереднього постачальника і підібрати більш вигідний контракт.У договорі вказується його початковий термін дії (Vertragslaufzeit).

Договір автоматично продовжується, якщо після зміни ціни або після закінчення терміну клієнт не надішле письмового повідомлення про розірвання із зазначенням дати і підписом. Якщо перший договір було укладено на 12 місяців, продовження (Verlängerung) також становитиме один рік. розірвати контракт до закінчення терміну дії не можна, якщо ціни не підвищилися і клієнт не переїжджає. німецькі компанії не приймають повідомлень.

Вас також зацікавить:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *