Як переносити спеку в Німеччині?
Коли температура повітря в Німеччині починає підніматися до 30°C і вище, завжди виникають розмови про те, як пережити спеку, пише aussiedlerbote.de. Що робити, куди йти, якщо обставини вимагають від нас залишатися тут і зараз? Як перенести спеку в Німеччині і зберегти здоров’я? Клімат, на жаль, ми не можемо змінити, тому доводиться самостійно адаптуватися до екстремальних умов, використовуючи кілька порад.
Ці поради є стандартними рекомендаціями медиків та трохи життєвого досвіду. Дотримуйтеся простих, але ефективних порад, які допоможуть вашому організму легше перенести спеку.
Виходьте на вулицю з обережністю
Коли на вулиці жарко, спеціалісти рекомендують залишатися вдома, особливо коли сонце найбільше припікає. Намагайтеся не виходити на вулицю в пік спеки, краще залишайтеся в прохолодному приміщенні. Якщо можливо, дозволяйте собі післяобідній відпочинок чи сон. Якщо ви все ж виходите, то найкращий час для прогулянок — до 11:00 і після 18:00, зокрема для дітей.
Якщо все ж довелося вийти на вулицю в спекотний день, дотримуйтеся заходів безпеки:
– використовуйте сонцезахисний крем;
– носіть головний убір;
– періодично заходьте в прохолодні приміщення;
– одягайтеся відповідно до погоди (легкий одяг з світлих матеріалів).
І не залишайте дітей та тварин у розпеченій машині навіть на кілька хвилин.
Стежте за рівнем вологості на вулиці
Висока вологість небезпечна, оскільки вона уповільнює випаровування поту, що може призвести до перегріву. Важливо адаптувати свій маршрут так, щоб мати можливість охолодитися: зайти в кафе з кондиціонером чи пройтися по затінених вулицях.
Пийте рідину
Пийте багато рідини, не менше 2-3 літрів на день дрібними ковтками. Носіть з собою пляшку води. Уникайте алкоголю та кави, оскільки вони сприяють зневодненню. Краще пити мінеральну воду, свіжовичавлені соки, зелений чай та трав’яні настої. Особливо важливо дотримуватися питного режиму людям із захворюваннями серця, судин і нирок — без консультації лікаря тут не обійтися.
Харчуйтеся правильно
Їжте легку, низькокалорійну їжу. На сніданок краще обирати каші, творог та овочеві салати. На обід — легкі супи, окрошку чи свекольник. Включайте в раціон більше овочів, фруктів і молочних продуктів. Корисними будуть продукти з легким в’яжучим смаком, наприклад, банани чи хурма.
Використовуйте водні процедури
Приймайте душ кімнатної температури кілька разів на день, вранці та ввечері можна контрастний душ для поліпшення теплообміну. Впродовж дня зволожуйте шкіру вологою серветкою. Для зменшення потоотділення приймайте теплі ванни з трав’яними відварами.
Охолоджуйте тіло компресами
Для охолодження прикладіть мокру тканину на шию чи зап’ястя. Можна також використовувати грілки з льодом, наповнені водою та заморожені в холодильнику.
Вибирайте натуральні матеріали для сну
Спіть на постільній білизні з льону або бавовни, які добре пропускають повітря та поглинають вологу.
Впустіть нічну прохолоду
Відкривайте вікна чи форточки лише вночі, а вдень тримайте їх закритими. Німецькі будинки добре ізольовані, і влітку всередині зазвичай прохолодніше, ніж зовні.
Ментальний підхід
Китайські лікарі радять підтримувати в душі стан снігу та льоду. Спека пройде, і ми ще сумуватимемо за літом, але це буде пізніше.
Ще посилання на цікаві новини:
- Євро-2024 у Німеччині: вирішальні матчі
- Як економити електроенергію в Німеччині
- Паркування на тротуарі більше не буде