Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зменшення нелегалів на кордоні з Білоруссю

0
2 тижні ago
Зменшення нелегалів на кордоні з Білоруссю

Зменшення нелегалів на кордоні з Білоруссю – яка ситуація зараз?

Польські прикордонники повідомили, що зменшення нелегалів на кордоні з Білоруссю відбулось завдяки введенню буферної зони.  Буферна зона була введена 13 червня приблизно на 60 км польсько-білоруського кордону на Підляшші, в районі Гайнівка. Перебувати там заборонено. Він був запроваджений на 90 днів на підставі постанови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації. Понад 40 км заборонено перебувати в смузі шириною 200 метрів від лінії кордону, на 16 км смуга становить приблизно 2 км.Про це пише Wnp.pl.

“Минув  майже місяць з моменту введення зони і вже помітно її позитивний ефект. Ми бачимо зменшення спроб нелегального перетину кордону”, — сказала Зданович.

За її словами, за останні три тижні було зафіксовано 1,7 тисячі спроб нелегального перетину кордону, тоді як за аналогічний період до введення буферної зони було 3,9 тисячі спроб.

“Це зниження понад 50%”, — наголосила речниця прикордонної служби.

Вона також зазначила, що зменшилася кількість кур’єрів, які перевозять нелегальних мігрантів. За останні три тижні було затримано 14 таких осіб, тоді як до введення буферної зони їх затримували щодня.

Зданович уточнила, що в буферній зоні можуть перебувати лише місцеві жителі, аграрії та підприємці, а також ті, хто отримав спеціальні дозволи. За три тижні прикордонники видали спеціальні дозволи переважно журналістам та представникам неурядових організацій.

Буферна зона на польсько-білоруському кордоні загалом має довжину близько 60 км: на понад 40 км не можна перебувати у прикордонній зоні на глибину до 200 м, а на ділянці 16 км – до 2 км. Її запровадили рішенням міністра внутрішніх справ Польщі на три місяці.

Що відбувається на польсько-білоруському кордоні:

28 травня нелегальний мігрант поранив ножем польського військового на кордоні з Білоруссю. Уряд Польщі заявив, що посилить захист кордону. Згодом стало відомо, що польський військовий помер у лікарні.

29 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що його країна відновить буферну зону на кордоні з Білоруссю. Це сталося після нещодавнього нападу мігранта з ножем на польського прикордонника.

3 червня група мігрантів, які намагалися незаконно перетнути кордон з Білорусі до Польщі, напала на прикордонника.

Після цього міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оголосив про запуск інформаційної кампанії в країнах, з яких походять мігранти, що намагаються нелегально перетнути польсько-білоруський кордон.

7 червня у Польщі співробітників превентивної поліції, які чергують на польсько-білоруському кордоні, зобов’язали носити особисту зброю через загострення ситуації з мігрантами.

10 червня польський уряд прийняв резолюцію, за результатами якої МВС країни видало постанову про введення буферної зони на кордоні з Білоруссю.

Читайте також:

Польща запровадила контроль на кордоні з Білоруссю https://uineu.org/2024/07/05/polshha-zaprovadyla-kontrol-na-kordoni-z-bilorussyu/

Польща проти відправлення солдатів в Україну https://uineu.org/2024/07/09/polshha-proty-vidpravlennya-soldativ-v-ukrayinu/

Конфуз на польському телебаченні: анексія РФ https://uineu.org/2024/07/09/konfuz-na-polskomu-telebachenni-aneksiya-rf/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *