Проблеми з PESEL UKR: українцям у Польщі стає важче отримати тимчасовий захист. Омбудсмен пояснив причини проблем. Українці в Польщі стикаються зі зростаючими труднощами, а саме проблеми з PESEL UKR.
Польський омбудсмен звертається до представників польського МВСіА з приводу проблемних питань, які постійно виникають у вимушених мігрантів з України. Проблеми українців зі статусом PESEL UKR здебільшого обумовлені відсутністю даних у польських прикордонних реєстрах, а також неможливістю отримати чи відновити тимчасовий захист. Про це повідомляє uapl.info.
Уповноважений з прав людини Польщі знову звернувся до Міністерства внутрішніх справ із низкою питань, що стосуються вимушених мігрантів з України у процесі отримання, відновлення або поновлення статусу UKR. Він також акцентує увагу на втраті українцями пільг та виплат, пов’язаних із тимчасовим захистом у Польщі.
Польський омбудсмен фіксує значні проблеми українців у Польщі, які раніше користувалися тимчасовим захистом в інших країнах ЄС. Польський Уповноважений з прав людини отримує численні скарги від громадян України, які стикаються з такими проблемами:
- відмова у присвоєнні статусу PESEL UKR (тимчасового захисту) в Польщі,
- наявність у минулому аналогічного статусу в іншій країні Європейського Союзу,
- відмова у присвоєнні статусу навіть після відмови від тимчасового захисту за межами Республіки Польща.
Омбудсмен Польщі зазначає, що згідно з чинним польським законодавством (пункт 3 частини 3 статті 2 спецзакону), дія цього закону не поширюється на громадян України, які отримали тимчасовий захист в іншій країні ЄС, крім Польщі, у зв’язку з військовими діями в Україні.
Однак, у деяких випадках вимушеним мігрантам з України в Польщі відмовляють у тимчасовому захисті та супутніх пільгах і виплатах. Причиною відмови у наданні PESEL UKR зазначають наявність їх даних у європейському реєстрі осіб, які отримали тимчасовий захист в іншій державі ЄС.
Українці скаржаться на те, що проблеми з отриманням статусу UKR у Польщі виникають навіть тоді, коли вони попередньо відмовилися від тимчасового захисту в іншій країні ЄС.
Польський омбудсмен наголошує, що такі дії польських посадовців певним чином суперечать рекомендаціям Європейської комісії.
Читайте також:
Українці хочуть долучитись до легіону у Польщі https://uineu.org/2024/07/11/ukrayinczi-hochut-doluchytys-do-legionu-u-polshhi/
Відтік українських працівників у Польщі https://uineu.org/2024/07/11/vidtik-ukrayinskyh-praczivnykiv-u-polshhi/Туск відреагував на заяву Дуди: “зневажив польський уряд” https://uineu.org/2024/07/11/tusk-vidreaguvav-na-zayavu-dudy-znevazhyv-polskyj-uryad/