Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Хто зможе отримати карту CUKR у Польщі? - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Хто зможе отримати карту CUKR у Польщі?

0
8 місяців ago
Хто зможе отримати карту CUKR у Польщі?

Хто зможе отримати карту CUKR у Польщі? Українцям надали  план дій, як подати заяву на нову карту перебування CUKR. Про це повідомляє naszwybir.pl.

Українські біженці зможуть отримати карту CUKR у Польщі – спеціальний дозвіл на перебування в країні. Новий шлях легалізації для українців з тимчасовим захистом у Польщі вводиться змінами до спецзакону, який набув чинності з 1 липня 2024 року.

Подати заяву на спеціальну карту тимчасового перебування (CUKR) українці зможуть з 2025 року через спеціальний онлайн-сервіс. Ця карта дозволятиме українцям зі статусом UKR (тимчасовий захист) легально проживати та працювати у Польщі протягом трьох років.

Отримувачі карти CUKR матимуть ті ж права, що й інші іноземці, які проживають у Польщі на підставі звичайних дозволів на перебування. Документ буде видаватися за спрощеною процедурою, вказуючи, що раніше людина мала статус UKR. Карту CUKR також зможуть отримати діти.

Новий дозвіл на перебування має замінити тимчасовий захист, але отримати його зможуть не всі біженці.

Для отримання дозволу необхідно:

  • наявність активного статусу UKR станом на 4 березня 2024 року;
  • наявність статусу UKR на день подання документів на отримання картки CUKR;
  • безперервне володіння активним статусом UKR щонайменше 365 днів.

Важливо, що за вимогами спецзакону всі українські біженці повинні оновити свої дані у місцевій адміністрації, вказавши дані закордонного паспорта.

На сьогодні в Польщі для біженців з України є два способи легалізації перебування: набуття статусу тимчасового захисту (оформлення номера PESEL UKR) та отримання картки тимчасового перебування (karta pobytu) на тих самих підставах, що й для інших іноземців у Польщі.

Третій варіант легалізації перебування – це новий дозвіл на тимчасове перебування CUKR, який стане доступним з 2025 року після статусу тимчасового захисту.

Проте, фахівці Фонду “Український дім” застерігають, що перехід на нову карту матиме певні недоліки. При переході з PESEL UKR на CUKR біженці втрачають всі пільги, що надаються тимчасовим захистом. Наприклад, особи, які перейдуть на CUKR, більше не зможуть користуватися безкоштовними медичними послугами через Національний фонд здоров’я (NFZ).

Тим не менше, якщо власник картки CUKR знайде роботу, він зможе отримувати медичні послуги через NFZ за рахунок медичної страховки, оплаченої із зарплати, а не за рахунок тимчасового захисту. Якщо особа не працює, то при переході з PESEL UKR на CUKR, вона справді втрачає.

Картка CUKR діятиме три роки і надаватиме право на роботу в Польщі без додаткового дозволу.

Власник картки CUKR буде зобов’язаний повідомляти воєводу про зміну адреси проживання протягом 15 днів. Хоча картка надає ті ж права, що й звичайний дозвіл на перебування, її власник може виїжджати з Польщі на термін не більше ніж шість місяців без втрати дозволу на перебування.

Читайте також:

Українці хочуть долучитись до легіону у Польщі  https://uineu.org/2024/07/11/ukrayinczi-hochut-doluchytys-do-legionu-u-polshhi/

Відтік українських працівників у Польщі https://uineu.org/2024/07/11/vidtik-ukrayinskyh-praczivnykiv-u-polshhi/

Туск відреагував на заяву Дуди: “зневажив польський уряд” https://uineu.org/2024/07/11/tusk-vidreaguvav-na-zayavu-dudy-znevazhyv-polskyj-uryad/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *