Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
У Кракові створюють "бібліотеку запахів" - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Кракові створюють “бібліотеку запахів”

0
8 місяців ago
У Кракові створюють "бібліотеку запахів"

У Кракові створюють “бібліотеку запахів”: як вона працюватиме

Національний музей Кракова ініціював створення “бібліотеки запахів спадщини”. З історичних артефактів планується отримувати та зберігати нюхову інформацію про експонати та збагачення відвідувачів музею новим виміром експонування.

Джерело: https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/u-krakovi-stvoryuyut-biblioteku-zapahiv-yak-vona-pracyuvatime-103329. Сайт https://acc.cv.ua/

“Бібліотека запахів спадщини” у Кракові

На отримання аромату з першого артефакту пішло 9 місяців.

У рамках ініціативи Одотеку Національний музей Кракова та Національний музей Словенії в Любляні досліджують способи збереження нюхової інформації про експонати. Для цього заархівують 10 історичних артефактів, серед яких роботи польських художників та тютюн одного з національних поетів Словенії.

“Аромат є компіляцією інформації про картину – її техніку, історію та матеріали збереження,” – пояснила Ельжбета Зигер, головний куратор Національного музею в Кракові.

https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/u-krakovi-stvoryuyut-biblioteku-zapahiv-yak-vona-pracyuvatime-103329

 

Перший предмет, з якого витягли аромат, – картина «Дама з горностаєм» Леонардо да Вінчі. Аромат діставали з картини 9 місяців: за допомогою сучасного обладнання та власного нюху експертів. Запах змогли розкласти на складові, вчені назвали кожен інгредієнт. Мета полягає в тому, щоб додати ще один вимір експонування артефактів, щоб люди також могли насолоджуватися їхнім ароматом, що буде особливо важливо для відвідувачів музею з вадами зору.

Джерело: acc.cv.ua

Мета “бібліотеки запахів спадщини”

Мета створення “бібліотеки запахів спадщини” полягає в додаванні ще одного виміру до експонування артефактів, щоб люди могли насолоджуватися їхнім ароматом. Це буде особливо важливо для відвідувачів музею з вадами зору.

Також у Кракові діє єдина книгарня-кав’ярня “Нитка”, де звучить виключно українська мова. Заснувала її українка, яка проживає в Кракові вже 10 років. Заклад пропонує не лише можливість випити кави, а й насолодитися живою українською музикою, почитати українську книгу та зберегти свою культуру.

У “Нитці” проходять безкоштовні літературні зустрічі, презентації книг українських письменників, виступи українських гуртів та заходи, присвячені популяризації української культури. Працюють у кав’ярні-книгарні переважно українці, які перебували на межі соціального виключення та не могли знайти роботу.

Кав’ярня-книгарня “Нитка” відкрилася під час жорсткого карантину в самому серці Кракова, в старому місті. Поруч розташовані історичні архітектурні пам’ятки: кафедральний собор Станіслава і Вацлава, храми, старі будівлі.

Читайте також:

Унікальні місця у Польщі, які потрібно побачити https://uineu.org/2024/07/18/unikalni-misczya-u-polshhi-yaki-potribno-pobachyty/

Захід у Варшаві, присвячений ролі української діаспори https://uineu.org/2024/07/04/zahid-u-varshavi-prysvyachenyj-roli-ukrayinskoyi-diaspory/

400 польських сімей у програмі “Добрий старт” https://uineu.org/2024/07/03/400-polskyh-simej-u-programi-dobryj-start/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *