Шольц про розміщення Томагавків
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що для того, щоб запобігти розміщенню американських ракет дальнього радіуса дії на території Німеччини, Росія повинна спочатку припинити свою агресію проти України. Про це повідомляє DW, цитуючи “Європейську правду”.

Шольц пояснив, що розміщення американських ракет на німецькій землі буде служити засобом стримування. Це озброєння гарантуватиме безпеку Німеччини, запобігаючи будь-яким можливим нападам.
Він також відкинув побоювання щодо можливого загострення відносин з Росією у зв’язку з планованим розгортанням американських ракетних систем. На його думку, Німеччина потребує додаткових засобів стримування, таких як крилаті ракети та інше звичайне озброєння великої дальності, на додаток до вже наявних.
Крім того, Шольц висловив своє розчарування від імені всього НАТО з приводу того, що Росія останніми десятиліттями систематично порушує угоди про контроль над озброєннями. Він підкреслив, що усі хотіли б жити в світі, де контроль над озброєннями має велике значення. Однак нинішня ситуація вимагає гарантування безпеки через необхідні заходи стримування, щоб уникнути війни.
Канцлер наполіг, що для запобігання розміщенню американських ракет у Німеччині Росія повинна припинити війну, яку вона розв’язала проти України. Він зазначив, що першочерговим кроком для Росії повинно бути припинення цієї жахливої загарбницької війни та відмова від спроби завоювати Україну.
Варто зазначити, що під час саміту НАТО у Вашингтоні стало відомо про домовленість між США та Німеччиною щодо розміщення в Німеччині, зокрема, ракет “Томагавк”. Це рішення спрямоване на посилення стримування та захисту союзників по НАТО.
Шольц позитивно оцінив цей план, підкресливши, що він ідеально вписується в стратегію безпеки німецького уряду.
Водночас речник Кремля Дмитрій Пєсков 13 липня заявив, що європейські столиці можуть стати “потенційними” мішенями, якщо європейські країни погодяться на розміщення американських далекобійних ракет.
Раніше ми повідомляли:
- Карстен Броєр щодо просувань Росії в Україні
- Німецькі роботодавці проти пільг для іноземних працівників
- У Німеччині хочуть вдосконалити якість повітря