Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зерновий скандал у Польщі. Що виявили слідчі?

0
3 місяці ago
Зерновий скандал у Польщі. Що виявили слідчі?

Зерновий скандал у Польщі. Що виявили слідчі? Польська прокуратура розпочала розслідування щодо 75 компаній у зв’язку з “сірим” імпортом українського зерна. Перевіряється діяльність десятків місцевих підприємств, які ввезли до Польщі значні обсяги зерна, приховуючи його походження та призначення.

Згідно з інформацією прокуратури Жешува, у рамках кримінального розслідування стосовно махінацій з українським зерном в Польщі визначено 75 компаній. Вже висунуто підозри щодо сімнадцяти осіб: шахрайство великої вартості в багатопотоковому розслідуванні

За даними видання Rzeczpospolita, об’єктом розслідування є компанії, зареєстровані в Польщі. Українських компаній немає, але є громадяни України як представники цих компаній. Більшість підозрюваних у розслідуванні є громадянами Польщі, але також громадянами України та громадянином Естонії.

Зерновий скандал у Польщі: слідство вважає, що ці компанії привезли до Польщі значні обсяги українського зерна, приховуючи його справжнє походження і призначення. Наприклад, вони декларували його як технічне зерно, призначене для виробництва етанолу або компонентів для біопалива. Але фактично використовували для виробництва борошна та інших продуктів харчової промисловості.

В лютому заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак обіцяв оприлюднити перелік польських компаній, які імпортували зерно, виділене для технічних потреб, але використовували його для харчової промисловості. Проте вже у квітні Міністерство сільського господарства Польщі вирішило зняти ці списки з офіційного сайту, пояснюючи це можливими негативними наслідками для зазначених компаній.

Зерновий скандал у Польщі. Фермери втратили гроші.

Згідно з інформацією Мінагрополітики, у 2022 році в Україну було ввезено майже 101 тисяч тонн зернових, які були декларовані як технічно-промислові. Незважаючи на протести фермерів і шумиху, що виник у зв’язку з цим скандалом, імпорт технічного зерна продовжувався і у 2023 році. Проблема полягала не тільки в самому факті імпорту технічного зерна, але й у масовому потоці зерна з України до Польщі, що призвело до переповнення силосних споруд в Польщі. Звіт Вищої контрольної палати, опублікований у листопаді 2023 року, показав, що імпорт пшениці з України до Польщі зросло майже на 17 тисяч відсотків у 2022 році та на початку 2023 року, а кукурудзи майже на 30 тисяч відсотків. За 16 місяців 541 компанія імпортувала загалом 4,3 мільйона тонн зернових та олійних рослин на суму 6,2 мільярда злотих.

Злочини, пов’язані з зерновими махінаціями, становлять значний економічний ризик. Це призводить до серйозних кримінальних покарань до десяти років ув’язнення. Підозрювані також звинувачуються у обмані митних органів за допомогою фальшивої документації. Зокрема податкових накладних, що стосується виду імпортованих товарів. Розслідування охоплює аналіз електронної пошти між компаніями, митні перевірки на кордоні та фінансову документацію компаній.

Читайте також:

Переваги польського бізнесу: що потрібно Україні? https://uineu.org/2024/07/24/perevagy-polskogo-biznesu-shho-potribno-ukrayini/

Угода про співпрацю українсько-польського бізнесу https://uineu.org/2024/07/22/ugoda-pro-spivpraczyu-ukrayinsko-polskogo-biznesu/

Нові правила митного контролю у Польщі https://uineu.org/2024/07/19/novi-pravyla-mytnogo-kontrolyu-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *